Osiedla z wielkiej płyty cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących, którzy doceniają ich dobrą lokalizację, bogatą infrastrukturę oraz dużą ilość zieleni. Nic zatem dziwnego, że mieszkania w wielkiej płycie szybko znajdują swoich nabywców, mimo że zwykle wymagają generalnego remontu. Sprawdźmy zatem, jak się przygotować do remontu mieszkania w wielkiej płycie.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

ceny mieszkań Warszawa
Ceny mieszkań w Warszawie zawsze budzą wiele emocji, szczególnie gdy porównamy je z cenami nieruchomości w innych dużych miastach Polski. Warszawa od lat jest najdroższym miastem w Polsce, ale nadal znajdują się chętni na zakup mieszkania w stolicy, więc nie ma co liczyć na spadek cen. Zobaczmy jak kształtują się ceny mieszkań w Warszawie na rynku pierwotnym i wtórnym.
Mieszkanie z aneksem kuchennym
Pierwszym krokiem, od którego trzeba zacząć poszukiwanie własnego mieszkania, jest ustalenie kryteriów, jakie ma ono spełniać. Do najważniejszych należy lokalizacja, cena i metraż mieszkania, ale nie bez znaczenia pozostaje również liczba pokoi czy układ funkcjonalny. Jedno z pytań, na które należy sobie odpowiedzieć, dotyczy sytuacji czy ma to być mieszkanie otwartą kuchnią czy może lepiej z kuchnią zamkniętą. Zobaczmy wady i zalety każdej z tych opcji i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, co wybrać.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!
spot_img
spot_img

Polecamy:

Ile kosztuje dom w Warszawie w 2024 roku?

W jednym z poprzednim artykułów analizowaliśmy ceny mieszkań w Warszawie, a dziś czas na analizę cen domów. Rynek domów w stolicy jest bowiem pokaźny, a w naszej analizie zajmiemy się zarówno domami z rynku wtórnego, jak i nowobudowanymi, dostępnymi na rynku pierwotnym. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dom w Warszawie, w jakich dzielnicach buduje się najwięcej i jakie domy możesz tutaj znaleźć.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie w 2024 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Średnia cena mieszkań jest tutaj zawsze sporo wyższa od cen mieszkań w innych dużych miastach Polski. Różnice te dotyczą zarówno mieszkań na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Przyjrzyjmy się tym drugim i sprawdzimy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań w Warszawie.

Rynek najmu mieszkań w Warszawie na koniec 2023 roku – analiza

Rynek nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych do wynajmu w ostatnich latach przechodził ogromne wahania. Najpierw pandemia spowodowała znaczne spadki czynszów i liczne pustostany, a późniejszy napływ uchodźców z Ukrainy był przyczyną znacznych podwyżek czynszów. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem.

Ceny mieszkań w Polsce w 2023 – spadek czy wzrost?

Każdy, kto obserwuje choć trochę sytuację na rynku nieruchomości w Polsce, z pewnością słyszał o bańce cenowej i prognozach mówiących o jej rychłym pęknięciu. Na spadek cen mieszkań z tym związanych liczyło bardzo wiele osób, gdyż mówiło się, że nastąpi to drugiej połowie 2023 roku. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można liczyć na spadek ceny mieszkań i zobaczmy, jak wyglądały zmiany cen mieszkań w Polsce w ostatnich kilkunastu latach.

Sprzedaż i wynajem mieszkania – przez pośrednika czy bez? Raport z rynku

Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami są w obiegowej opinii niepotrzebne i wiele osób deklaruje, że woli sprzedać mieszkanie bezpośrednio. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę biur nieruchomości w całej Polsce, to wydaje się, że te opinie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Sprawdźmy, co mówią na ten temat dane liczbowe, zebrane w najnowszym e-miesięczniku rynku nieruchomości wydawanym przez Unirepo.

Najlepsze:

Porady:

Mieszkanie rozkładowe – co to jest?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż z pewnością nie raz natkniesz się na sformułowanie: mieszkanie rozkładowe. Nie każdy rozumie, co to oznacza i bywa, że jest ono błędnie interpretowane. Sprawdźmy zatem, co się pod nim kryje i wyjaśnijmy, jaki ma to wpływ na decyzję o zakupie mieszkania.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Urządzanie własnego mieszkania i domu to zawsze duże wyzwanie, które wymaga podjęcia bardzo wielu różnych decyzji. Dla niektórych to przygoda życia, a dla innych męczarnia i każda decyzja rodzi się w prawdziwych bólach. W takich sytuacjach rozsądne wydaje się rozważenie zatrudnienia architekta wnętrz. Zobaczmy zatem czy warto zatrudnić architekta wnętrz.

Adaptacja stodoły na dom – co musisz wiedzieć?

Miłośnicy dobrej architektury i nietypowych projektów z ciekawością oglądają adaptacje stodoły na dom. Wiele z nich przechodzi zaskakującą metamorfozę i ze starej stodoły zamienia się w nowoczesny budynek, z dużymi przeszkleniami i otwartą przestrzenią wewnątrz. Jeśli również marzy Ci się adaptacja stodoły na dom mieszkalny, to sprawdź, jak się do tego zabrać.

Mieszkania w starej fabryce – czy warto?

Industrialny styl wnętrz cieszy się w Polsce ogromną popularnością i urządzane są w ten sposób wnętrza mieszkań w blokach, domów jednorodzinnych czy segmentów. Niewielu ma szansę na urządzenie wnętrza w stylu loft w prawdziwej starej fabryce. Sprawdźmy jednak, czy warto kupić mieszkanie pofabryczne.

Aranżacja wnętrz – wskazówki dla początkujących

Urządzanie wnętrza własnego mieszkania lub domu to zawsze wyzwanie. Nie każdy ma możliwość skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i decyduje się na samodzielne zaplanowanie aranżacji wnętrza. Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki którym zaprojektujesz wnętrza dla siebie.

Może zainteresuje Cię również...