Artykuły

Wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej – najważniejsze informacje

Wpisy w księdze wieczystej, które obciążają nieruchomość, a więc np. wpisy o hipotece, to zawsze czynnik, który działa niekorzystnie przy sprzedaży nieruchomości. Wiele osób boi się kupić mieszkanie z wpisem o hipotece w księdze wieczystej, dlatego przed sprzedaż warto wiedzieć, jak zabrać się za wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej, by sprzedaż nieruchomości przebiegła bez zakłóceń.

Wypowiedzenie umowy najmu – co warto wiedzieć?

Decydując się na wynajem nieruchomości, zarówno najemca jak i wynajmujący skupiają się najczęściej na warunkach zawarcia umowy najmu. Kwestia wypowiedzenia umowy najmu schodzi na dalszy plan, a to zaniedbanie, które może mieć kosztowne skutki. Sprawdźmy zatem, czy wypowiedzenie umowy najmu mieszkania zawsze jest możliwe oraz jak i kiedy należy je złożyć.

Części wspólne nieruchomości – czym są i jakie prawa i obowiązki się z nimi wiążą?

Zakup mieszkania w budynku wielorodzinnym wiąże się z udziałem w nieruchomości wspólnej. Niezrozumienie istotny tego prawa przyczynia się do powstawania do sporów sąsiedzkich, co dla żadnej ze stron nie jest miłe. Aby tego uniknąć dobrze jest wiedzieć, czym są części wspólne nieruchomości oraz jakie prawa i obowiązki się z nimi wiążą.

Polecamy:

spot_img