W obrocie na rynku nieruchomości biorą udział nie tylko osoby, które kupują nieruchomości na własne potrzeby, ale również tacy, którzy chcą na tym zarobić. Możliwości zarobku na mieszkaniach jest wiele i dzięki temu każdy może znaleźć niszę odpowiednią dla siebie. Zobaczmy zatem, jak można zarobić na mieszkaniach.

Dom do remontu czy budowa nowego?

Realizacja marzenia o własnym domu może wyglądać bardzo różnie. Jedni są pewni, że chcą mieć nowy dom i decydują się na jego budowę, a inni preferują zakup domu starego, bo tylko taki według nich będzie miał duszę. Jest też spora grupa osób, która zastanawia się co wybrać i z myślą o nich przygotowaliśmy listę za i przeciw każdemu z tych rozwiązań.

Układ stron świata a mieszkanie – jaki najlepszy

Przy zakupie mieszkania bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, które mają wpływ na decyzję. Oprócz lokalizacji, metrażu czy układu funkcjonalnego, duże znaczenie ma układ mieszkania względem stron świata. Zobaczmy, jakie położenie jest najlepsze i dlaczego powinniśmy zwracać na niego uwagę.

Kiedy wystawić mieszkanie na sprzedaż?

Decyzja o sprzedaży mieszkania podejmowana jest z różnych przyczyn, ale wielu sprzedających zastanawia się, kiedy najlepiej wystawić ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości. Zobaczmy, co ma na tę decyzję największy wpływ i sprawdźmy, kiedy najlepiej to zrobić.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

Pandemia związana z covid-19 mocno wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia, w tym również na rynek wynajmu nieruchomości. Z każdym dniem trwania pandemii ceny na rynku wynajmu nieruchomości się zmieniają. Zobacz, jak zmieniły się ceny wynajmu w mieszkań w Warszawie w ciągu ostatnich kilku miesięcy i co miało na nie największy wpływ.
Podatek od deszcze - co to jest i kto płaci?
Podatek od deszczu to jeden z podatków, który już obowiązuje, ale nowelizacja przepisów sprawi, że będzie on dotyczył dużo większej liczby osób. W 2021 roku zmiany są procedowane, a prawdopodobne wejście ich w życie planowane jest na styczeń 2022 roku. Zobaczmy, czym jest podatek od deszczu, kogo obejmą zmiany i jaka będzie wysokość zobowiązań podatkowych.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!

Polecamy:

Rentowność najmu – czy najem nadal się opłaca?

Popyt na mieszkania nie spada, do czego przyczynia się rosnąca inflacja, skłaniająca do zakupów w celu zabezpieczenia posiadanego kapitału. Wiele osób zastanawia się jednak, czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem, bo opłacalność inwestycji tego rodzaju w okresie pandemii znacznie spadła. Zobaczmy, jak aktualnie wygląda rentowność wynajmu mieszkań i sprawdźmy, w których miastach inwestorzy mogą spać spokojnie.

Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie ich szukać?

Ceny mieszkań w Polsce idą w górę, a rosnące stopy procentowe sprawiają, że dla wielu Polaków coraz trudniejsze będzie uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Nie powinno zatem dziwić, że poszukiwane są tanie mieszkania, których zakup znajdzie się w zasięgu ręki. Sprawdźmy zatem, gdzie można szukać taniego mieszkania i jakiego poziomu cen można oczekiwać.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co kupić jako inwestycję?

Rosnąca inflacja i ryzyko, że zgromadzony na kontach kapitał znacznie straci na wartości sprawiają, że łakomym okiem na rynek nieruchomości spogląda bardzo wiele osób. Nie hamuje ich nawet rosnąca bańka cenowa na rynku nieruchomości, gdyż traktują nieruchomości jako lokatę wieloletnią, co daje bezpieczeństwo takiej inwestycji. Zanim jednak kupią wymarzone M stają przed wieloma dylematami, a jeden z nich dotyczy wyboru mieszkania wartego inwestycji.

Bańka na rynku nieruchomości – pęknie czy nie?

Od ponad 10 lat obserwujemy stały wzrost cen na rynku nieruchomości, co niestety bardzo uderza w przeciętnego Kowalskiego, który chciałby kupić mieszkanie na własne potrzeby. Czy jest szansa, że ceny mieszkań niebawem spadną? Czy ta bańka na rynku nieruchomości w końcu pęknie?

Podwyżka stóp procentowych a ceny nieruchomości

W październiku Rada Polityki Pieniężnej (RPP) po raz pierwszy od 15 miesięcy zdecydowała się na podniesienie stóp procentowych. Mówi się o planowanych kolejnych podwyżkach, a wielu analityków snuje rozważania na temat tego, jak mogą one wpłynąć na rynek mieszkaniowy w Polsce. Zobaczmy, czy i w jaki sposób podwyżki stóp procentowych wpłyną na ceny mieszkań.

Najlepsze:

Porady:

Jakie mieszkanie dla pary?

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że chce zamieszkać z ukochaną osobą. Wtedy właśnie pojawia się pytanie, gdzie zamieszkać i jakie mieszkanie dla pary będzie najlepsze. Zobaczmy zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze.

Najważniejsze zalety i wady mieszkania w mieście – sprawdź czy warto w nim mieszkać

W ostatnich latach wiele osób zdecydowało się zamienić mieszkanie w mieście na dom pod miastem lub na wsi. Nie oznacza to jednak, że mieszkania w mieście przestały cieszyć się popularnością, a widoczne na każdym kroku inwestycje mieszkaniowe sugerują raczej, że wiele osób nadal dostrzega zalety mieszkania w mieście. Zobaczmy, zatem dlaczego warto mieszkać w mieście i sprawdźmy, jakie są wady takiego rozwiązania.

Jak napisać ogłoszenie wynajmu mieszkania?

Portale ogłoszeniowe są pełne ofert wynajmu mieszkania, a wynajmujący starają się różnymi sposobami zwrócić uwagę zainteresowanych najmem. Istotne znaczenie mają jednak nie tylko dobre zdjęcia mieszkania, ale również odpowiednia konstrukcja ogłoszenia o wynajmie. Zobaczmy, jak napisać ogłoszenie wynajmu mieszkania, by szybko znaleźć najemcę.

Oficyna, suterena, mansarda, amfilada – czyli przygotuj się do zakupu mieszkania w kamienicy

Mieszkania w kamienicach są dość często spotykane na rynku wtórnym, zwłaszcza w dużych miastach o wielowiekowej historii. Wiele osób marzy o tym, by przeprowadzić się do mieszkania w starej kamienicy i to właśnie dla nich przygotowaliśmy krótki słowniczek pojęć związanych ściśle z zakupem mieszkania w kamienicy. Sprawdź, czym jest oficyna, suterena, mansarda i amfilada.

Wyposażenie mieszkania na wynajem

Rynek mieszkań na wynajem prężnie się rozwija, co ma ogromny wpływ na ofertę rynkową. Najemcy nie zadowalają się już bylejakością, ale oczekują standardu, który zamieni wynajmowane mieszkanie w przytulną przestrzeń do życia. Ich właściciele muszą zatem dopasować się do aktualnych potrzeb rynku nieruchomości i zadbać o odpowiednie wyposażenie mieszkania. Zobaczmy, co powinno się w nim znaleźć.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Urządzanie własnego mieszkania i domu to zawsze duże wyzwanie, które wymaga podjęcia bardzo wielu różnych decyzji. Dla niektórych to przygoda życia, a dla innych męczarnia i każda decyzja rodzi się w prawdziwych bólach. W takich sytuacjach rozsądne wydaje się rozważenie zatrudnienia architekta wnętrz. Zobaczmy zatem czy warto zatrudnić architekta wnętrz.

Układ stron świata a mieszkanie – jaki najlepszy

Przy zakupie mieszkania bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, które mają wpływ na decyzję. Oprócz lokalizacji, metrażu czy układu funkcjonalnego, duże znaczenie ma układ mieszkania względem stron świata. Zobaczmy, jakie położenie jest najlepsze i dlaczego powinniśmy zwracać na niego uwagę.

Home staging – kiedy warto z niego skorzystać?

Home staging to usługa stosunkowo nowa na polskim rynku nieruchomości. Cieszy się jednak rosnącą popularnością, gdyż praca home stagera potrafi znacznie podnieść cenę sprzedawanej i wynajmowanej nieruchomości. Sprawdźmy zatem, kiedy warto skorzystać z usługi home stagingu.

Może zainteresuje Cię również...