Budowa własnego domu to spore wyzwanie. Wymaga ono nie tylko wyboru odpowiedniej działki budowlanej, projektu domu czy wykonawcy, ale wiąże się również z nauką nowych określeń. Jeśli nie pracujesz z budowlańcami na co dzień i nie zatrudniasz osoby, która w Twoim imieniu w całości zajmie się nadzorem nad ekipą budowlaną, to ten słownik jest dla Ciebie.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

kawalerka dla pary
Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że chce zamieszkać z ukochaną osobą. Wtedy właśnie pojawia się pytanie, gdzie zamieszkać i jakie mieszkanie dla pary będzie najlepsze. Zobaczmy zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze.
działka, działka budowlana, poradnik, nieruchomosci, budowa domu
Osoby szukające działki pod budowę domu posługują się pojęciem: “działka budowlana”. Niestety bardzo często rozumieją oni to pojęcie w zły sposób, gdyż nie każda działka ogłaszana jako budowlana naprawdę nadaje się pod zabudowę. Zobacz, czym jest działka budowlana, gdzie jej szukać i jak ją wybrać.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!
spot_img
spot_img

Polecamy:

Ile kosztuje dom w Warszawie w 2024 roku?

W jednym z poprzednim artykułów analizowaliśmy ceny mieszkań w Warszawie, a dziś czas na analizę cen domów. Rynek domów w stolicy jest bowiem pokaźny, a w naszej analizie zajmiemy się zarówno domami z rynku wtórnego, jak i nowobudowanymi, dostępnymi na rynku pierwotnym. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dom w Warszawie, w jakich dzielnicach buduje się najwięcej i jakie domy możesz tutaj znaleźć.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie w 2024 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Średnia cena mieszkań jest tutaj zawsze sporo wyższa od cen mieszkań w innych dużych miastach Polski. Różnice te dotyczą zarówno mieszkań na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Przyjrzyjmy się tym drugim i sprawdzimy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań w Warszawie.

Rynek najmu mieszkań w Warszawie na koniec 2023 roku – analiza

Rynek nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych do wynajmu w ostatnich latach przechodził ogromne wahania. Najpierw pandemia spowodowała znaczne spadki czynszów i liczne pustostany, a późniejszy napływ uchodźców z Ukrainy był przyczyną znacznych podwyżek czynszów. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem.

Ceny mieszkań w Polsce w 2023 – spadek czy wzrost?

Każdy, kto obserwuje choć trochę sytuację na rynku nieruchomości w Polsce, z pewnością słyszał o bańce cenowej i prognozach mówiących o jej rychłym pęknięciu. Na spadek cen mieszkań z tym związanych liczyło bardzo wiele osób, gdyż mówiło się, że nastąpi to drugiej połowie 2023 roku. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można liczyć na spadek ceny mieszkań i zobaczmy, jak wyglądały zmiany cen mieszkań w Polsce w ostatnich kilkunastu latach.

Sprzedaż i wynajem mieszkania – przez pośrednika czy bez? Raport z rynku

Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami są w obiegowej opinii niepotrzebne i wiele osób deklaruje, że woli sprzedać mieszkanie bezpośrednio. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę biur nieruchomości w całej Polsce, to wydaje się, że te opinie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Sprawdźmy, co mówią na ten temat dane liczbowe, zebrane w najnowszym e-miesięczniku rynku nieruchomości wydawanym przez Unirepo.

Najlepsze:

Porady:

Plan mieszkania – jakie informacje możesz na nim znaleźć?

W ofertach sprzedaży mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, bardzo często możesz znaleźć plan mieszkania. Dzięki niemu nie tylko spojrzysz na mieszkanie z lotu ptaka, ale będziesz mógł zastanowić się, w jaki sposób możesz zmienić jego aranżację i dopasować ją do swoich potrzeb. Zanim jednak do tego dojdzie, naucz się czytać plan mieszkania i zobacz, jakie informacje możesz w nim znaleźć.

Mieszkanie dwupoziomowe – czy warto?

Mieszkania dwupoziomowe pojawiły się na polskim rynku nieruchomości stosunkowo niedawno. Na próżno szukać ich w blokach z wielkiej płyty czy starych kamienicach, ale już całkiem sporo takich lokali można znaleźć w inwestycjach deweloperskich. Dla jednych to ideał mieszkania, a dla innych lokum, które generuje wiele problemów aranżacyjnych. Zobaczmy, jakie są zalety i wady mieszkania dwupoziomowego i sprawdźmy, czy warto je kupić.

Mieszkania w starej fabryce – czy warto?

Industrialny styl wnętrz cieszy się w Polsce ogromną popularnością i urządzane są w ten sposób wnętrza mieszkań w blokach, domów jednorodzinnych czy segmentów. Niewielu ma szansę na urządzenie wnętrza w stylu loft w prawdziwej starej fabryce. Sprawdźmy jednak, czy warto kupić mieszkanie pofabryczne.

Mieszkanie w stylu PRL – modny trend we wnętrzach

Style wnętrzarskie, podobnie jak style w modzie, działają w pewnych cyklach i co jakiś czas niektóre elementy wnętrz wracają do łask. Współcześnie, oprócz stylistyki skandynawskiej, wiele osób docenia wnętrza w stylu PRL i poszukuje elementów stylu vintage wyposażenia pochodzących z tamtego okresu. Zobaczmy, jakie są cechy charakterystyczne dla tego stylu i sprawdźmy, jak urządzić mieszkanie w stylu PRL.

Jasne mieszkanie – dlaczego warto je mieć?

Czytając ogłoszenia o sprzedaży i wynajmie nieruchomości z pewnością zauważymy, że wśród zalet mieszkania w opisie pojawia się informacja, że jest to jasne mieszkanie. Wielu kupujących szuka bowiem jasnych wnętrz, gdyż mieszkanie w nich ma wiele zalet. Zobaczmy, dlaczego jasne mieszkanie cieszy się taką estymą i sprawdźmy, dlaczego warto je mieć.

Może zainteresuje Cię również...