Patodeweloperka to termin, o którym mówi się ostatnio bardzo dużo. Pod pojęciem tym kryją się budynki, które zaskakują absurdalnością zastosowanych rozwiązań. Przeglądając je można się zastanawiać czy architektowi brakło zdrowego rozsądku czy miał po prostu duże poczucie humoru. Oglądając je nie wiadomo bowiem, czy śmiać się, czy płakać. Zobaczmy, jakie rozwiązania zasługują na takie miano.

Koszty zakupu mieszkania – o czym musisz pamiętać?

Zakup mieszkania to dla wielu najpoważniejsza decyzja zakupowa w całym życiu. Często wymaga wielu kalkulacji i wyrzeczeń, dlatego warto pamiętać, że przy zakupie mieszkania oprócz jego ceny, musimy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Zobaczmy jakie są dodatkowe koszty zakupu mieszkania, które obciążają kupującego.

Mieszkanie rozkładowe – co to jest?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż z pewnością nie raz natkniesz się na sformułowanie: mieszkanie rozkładowe. Nie każdy rozumie, co to oznacza i bywa, że jest ono błędnie interpretowane. Sprawdźmy zatem, co się pod nim kryje i wyjaśnijmy, jaki ma to wpływ na decyzję o zakupie mieszkania.

Jakie mieszkanie dla 4 osobowej rodziny?

Model rodziny 2+2 jest modelem zdecydowanie dominującym w Polsce. Nic zatem dziwnego, że grupa ta jest ważnym uczestnikiem polskiego rynku nieruchomości, a u pośredników i deweloperów bardzo często pojawiają się pytania o mieszkania dla 4 osobowej rodziny. Zobaczmy, jakie powinno być mieszkanie idealne dla 4 osobowej rodziny, by każdy z jej członków mógł się czuć w nim komfortowo.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

nieruchomości, urlop, pradnik
Wakacyjne wojaże zbliżają się wielkimi krokami i każdy z nas z niecierpliwością czeka na ten moment odpoczynku i oderwania się od spraw codziennych. Na ten czas czekają również włamywacze, dla których lato jest czasem intensywnej pracy. Zobaczmy, jak uchronić się przed włamaniem i sprawdźmy jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem.
Umowa sprzedaży nieruchomości
Zakup lub sprzedaż nieruchomości wiążą się z wypełnieniem określonych procedur, których finałem jest zmiana właściciela. Proces sprzedaży może być jednoetapowy i można od razu przystąpić do podpisania umowy przenoszącej własność, a może również składać się z dwóch etapów, w których pojawia się umowa przedwstępna i umowa przyrzeczona. Sprawdźmy, czym...

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!

Polecamy:

Rentowność najmu – czy najem nadal się opłaca?

Popyt na mieszkania nie spada, do czego przyczynia się rosnąca inflacja, skłaniająca do zakupów w celu zabezpieczenia posiadanego kapitału. Wiele osób zastanawia się jednak, czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem, bo opłacalność inwestycji tego rodzaju w okresie pandemii znacznie spadła. Zobaczmy, jak aktualnie wygląda rentowność wynajmu mieszkań i sprawdźmy, w których miastach inwestorzy mogą spać spokojnie.

Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie ich szukać?

Ceny mieszkań w Polsce idą w górę, a rosnące stopy procentowe sprawiają, że dla wielu Polaków coraz trudniejsze będzie uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Nie powinno zatem dziwić, że poszukiwane są tanie mieszkania, których zakup znajdzie się w zasięgu ręki. Sprawdźmy zatem, gdzie można szukać taniego mieszkania i jakiego poziomu cen można oczekiwać.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co kupić jako inwestycję?

Rosnąca inflacja i ryzyko, że zgromadzony na kontach kapitał znacznie straci na wartości sprawiają, że łakomym okiem na rynek nieruchomości spogląda bardzo wiele osób. Nie hamuje ich nawet rosnąca bańka cenowa na rynku nieruchomości, gdyż traktują nieruchomości jako lokatę wieloletnią, co daje bezpieczeństwo takiej inwestycji. Zanim jednak kupią wymarzone M stają przed wieloma dylematami, a jeden z nich dotyczy wyboru mieszkania wartego inwestycji.

Bańka na rynku nieruchomości – pęknie czy nie?

Od ponad 10 lat obserwujemy stały wzrost cen na rynku nieruchomości, co niestety bardzo uderza w przeciętnego Kowalskiego, który chciałby kupić mieszkanie na własne potrzeby. Czy jest szansa, że ceny mieszkań niebawem spadną? Czy ta bańka na rynku nieruchomości w końcu pęknie?

Podwyżka stóp procentowych a ceny nieruchomości

W październiku Rada Polityki Pieniężnej (RPP) po raz pierwszy od 15 miesięcy zdecydowała się na podniesienie stóp procentowych. Mówi się o planowanych kolejnych podwyżkach, a wielu analityków snuje rozważania na temat tego, jak mogą one wpłynąć na rynek mieszkaniowy w Polsce. Zobaczmy, czy i w jaki sposób podwyżki stóp procentowych wpłyną na ceny mieszkań.

Najlepsze:

Porady:

Jaki metraż mieszkania wybrać?

Przed poszukiwaniem mieszkania dla siebie wiele osób zastanawia się, jaka wielkość mieszkania będzie odpowiednia. Na to pytanie najlepiej byłoby odpowiedzieć: to zależy, bo istnieje wiele czynników, które mają wpływ na tę decyzję. Zobaczmy zatem, jak dobrać metraż mieszkania do własnych potrzeb.

Kredyt na zakup mieszkania na wynajem – czy to się opłaca w 2022 roku?

Zakup mieszkania na wynajem to forma inwestowania, która ciesz się dużym zainteresowaniem. Dzięki wynajmowi można osiągać bieżące przychody, a jednocześnie w dłuższej perspektywie zyskać na wzroście wartości nieruchomości w czasie. Czy jednak inwestycja taka jest również opłacalna, gdy środki na inwestycję będą pochodziły z kredytu hipotecznego? Sprawdźmy, w jaki sposób to wyliczyć.

Budowa domu – jak się do niej przygotować?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które może okazać się trudnym czasem dla całej rodziny. Sprawdź, jak możesz się do niego dobrze przygotować, by cały proces przebiegał sprawnie i bez większych komplikacji.

Mieszkanie dwupoziomowe – czy warto?

Mieszkania dwupoziomowe pojawiły się na polskim rynku nieruchomości stosunkowo niedawno. Na próżno szukać ich w blokach z wielkiej płyty czy starych kamienicach, ale już całkiem sporo takich lokali można znaleźć w inwestycjach deweloperskich. Dla jednych to ideał mieszkania, a dla innych lokum, które generuje wiele problemów aranżacyjnych. Zobaczmy, jakie są zalety i wady mieszkania dwupoziomowego i sprawdźmy, czy warto je kupić.

Czy odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą?

Sprzedaż mieszkania to proces, który wymaga podjęcia szeregu różnych decyzji. Właściciel musi zastanowić się m.in., czy sprzedawać mieszkanie samodzielnie czy z pośrednikiem, jaką cenę zaoferować kupującym i jak przygotować mieszkanie na sprzedaż. Jedno z ważniejszych pytań, które zadaje sobie coraz więcej właścicieli, dotyczy odświeżania mieszkania na sprzedaż.

Home staging – kiedy warto z niego skorzystać?

Home staging to usługa stosunkowo nowa na polskim rynku nieruchomości. Cieszy się jednak rosnącą popularnością, gdyż praca home stagera potrafi znacznie podnieść cenę sprzedawanej i wynajmowanej nieruchomości. Sprawdźmy zatem, kiedy warto skorzystać z usługi home stagingu.

Układ stron świata a mieszkanie – jaki najlepszy

Przy zakupie mieszkania bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, które mają wpływ na decyzję. Oprócz lokalizacji, metrażu czy układu funkcjonalnego, duże znaczenie ma układ mieszkania względem stron świata. Zobaczmy, jakie położenie jest najlepsze i dlaczego powinniśmy zwracać na niego uwagę.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Urządzanie własnego mieszkania i domu to zawsze duże wyzwanie, które wymaga podjęcia bardzo wielu różnych decyzji. Dla niektórych to przygoda życia, a dla innych męczarnia i każda decyzja rodzi się w prawdziwych bólach. W takich sytuacjach rozsądne wydaje się rozważenie zatrudnienia architekta wnętrz. Zobaczmy zatem czy warto zatrudnić architekta wnętrz.

Może zainteresuje Cię również...