W ostatnich latach widać wyraźny wzrost popularności miejscowości podmiejskich, do których chętnie wyprowadzają się mieszkańcy stolicy. Przyczyną jest nie tylko niższa cena nieruchomości, ale również chęć odpoczynku od miejskiego zgiełku. Lista miejscowości podwarszawskich jest dość długa, dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, które z nich są szczególnie atrakcyjne do zamieszkania.

Mieszkanie z dwoma łazienkami – czy warto?

Większość osób kupując mieszkanie dla siebie ma w planie mieszkać w nim przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Nic zatem dziwnego, że poszukują oni lokum wygodnego, w którym mieszkanie będzie przyjemnością. Jednym z elementów, które mogą podnieść komfort są dwie łazienki. Mieszkań z dwoma łazienkami jest na rynku coraz więcej, więc zastanówmy się, czy warto.

Podatek katastralny w Polsce – czy zostanie wprowadzony?

Wprowadzenie podatku katastralnego w Polsce to temat, który od czasu do czasu wraca na tapet i za każdym razem wzbudza bardzo wiele emocji. W ostatnich tygodniach znów zrobiło się o nim głośno, dlatego przyjrzymy się mu nieco bliżej. Zobaczmy czym jest podatek katastralny i czy możemy przypuszczać, że podatek katastralny w Polsce zostanie niebawem wprowadzony.

Nieruchomości zabytkowe – co warto o nich wiedzieć?

Pałace, dwory, mieszkania w kamienicach to tylko niektóre nieruchomości zabytkowe, których niepowtarzalny wygląd i klimat powoduje u niejednego miłość od pierwszego wejrzenia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nieruchomości zabytkowej, to dowiedz się, z jakimi obowiązkami i ograniczeniami się to wiąże. Oto, co musisz wiedzieć, jeśli zdecydujesz się kupić nieruchomość wpisaną do rejestru zabytków.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

kredyt na mieszkanie
Zakup własnego mieszkania na kredyt hipoteczny to dla wielu marzenie trudne do zrealizowania. Problemem jest wkład własny, który musi wynosić co najmniej 10% wartości nieruchomości, a w wielu bankach nawet 20%. Już niebawem mają się jednak pojawić możliwości, które umożliwią zaciągnięcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Zobaczmy kiedy będzie to możliwe i jakie warunki trzeba będzie spełnić, by można było skorzystać z takiej możliwości.
Inwestycja, nieruchomość, na flippa, inwestowanie w pokoje, inwestowanie w wynajem
Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejszą formą lokowania kapitału. Formą tą interesują się nie tylko osoby, które mają nadwyżki gotówki, ale również ci, którzy szukają sposobu na bezpieczne pomnażanie kapitału i uzyskiwaniu wysokich stóp zwrotu z inwestycji. Zobaczmy, dlaczego warto inwestować w nieruchomości.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!

Polecamy:

Ceny najmu jesienią 2022 – aktualne dane

Wrzesień to od lat jeden z najgorętszych miesięcy na rynku najmu. To czas, kiedy mieszkań na wynajem poszukują przede wszystkim studenci, ale nie są oni jedynymi poszukującymi. W tym roku szczególnie liczy się szybkość w podejmowaniu decyzji, bo mieszkań na wynajem jest i będzie niewiele. Zobaczmy, jak kształtują się ceny najmu w największych miastach w Polsce.

Dom czy mieszkanie – co wybrać?

Planując zakup nieruchomości mieszkalnej dla siebie wiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić mieszkanie, czy może zdecydować się na zakup domu. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, którym postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć.

Rentowność najmu – czy najem nadal się opłaca?

Popyt na mieszkania nie spada, do czego przyczynia się rosnąca inflacja, skłaniająca do zakupów w celu zabezpieczenia posiadanego kapitału. Wiele osób zastanawia się jednak, czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem, bo opłacalność inwestycji tego rodzaju w okresie pandemii znacznie spadła. Zobaczmy, jak aktualnie wygląda rentowność wynajmu mieszkań i sprawdźmy, w których miastach inwestorzy mogą spać spokojnie.

Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie ich szukać?

Ceny mieszkań w Polsce idą w górę, a rosnące stopy procentowe sprawiają, że dla wielu Polaków coraz trudniejsze będzie uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Nie powinno zatem dziwić, że poszukiwane są tanie mieszkania, których zakup znajdzie się w zasięgu ręki. Sprawdźmy zatem, gdzie można szukać taniego mieszkania i jakiego poziomu cen można oczekiwać.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co kupić jako inwestycję?

Rosnąca inflacja i ryzyko, że zgromadzony na kontach kapitał znacznie straci na wartości sprawiają, że łakomym okiem na rynek nieruchomości spogląda bardzo wiele osób. Nie hamuje ich nawet rosnąca bańka cenowa na rynku nieruchomości, gdyż traktują nieruchomości jako lokatę wieloletnią, co daje bezpieczeństwo takiej inwestycji. Zanim jednak kupią wymarzone M stają przed wieloma dylematami, a jeden z nich dotyczy wyboru mieszkania wartego inwestycji.

Najlepsze:

Porady:

Dom pod miastem – jakie okolice Warszawy warto wybrać?

W ostatnich latach widać wyraźny wzrost popularności miejscowości podmiejskich, do których chętnie wyprowadzają się mieszkańcy stolicy. Przyczyną jest nie tylko niższa cena nieruchomości, ale również chęć odpoczynku od miejskiego zgiełku. Lista miejscowości podwarszawskich jest dość długa, dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, które z nich są szczególnie atrakcyjne do zamieszkania.

Dom dla 5 osobowej rodziny – najważniejsze cechy

Rodziny posiadające troje dzieci to spora grupa społeczna, której potrzeby mieszkaniowe są często pomijane w ofertach z rynku pierwotnego. Większość deweloperów skupia się bowiem na mieszkaniach 2-3 pokojowych, które dla 5 osobowej rodziny są zbyt ciasne i nie mogą zapewnić komfortu wszystkim członkom rodziny. Zobaczmy zatem, jakimi cechami powinien charakteryzować się dom dla 5 osobowej rodziny.

Mieszkanie za remont – co to za program i kto może z niego skorzystać

Niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe dużej liczby mieszkańców to problem, z którym boryka się wiele miast w Polsce. Jednocześnie jest wiele mieszkań komunalnych, które nie nadają się do zamieszkania ze względu na ich stan techniczny. Rozwiązaniem tego problemu ma być program "Mieszkanie za remont", który jest realizowany w różnych miastach Polski. Zobaczmy, co to za program i kto może z niego skorzystać.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Urządzanie własnego mieszkania i domu to zawsze duże wyzwanie, które wymaga podjęcia bardzo wielu różnych decyzji. Dla niektórych to przygoda życia, a dla innych męczarnia i każda decyzja rodzi się w prawdziwych bólach. W takich sytuacjach rozsądne wydaje się rozważenie zatrudnienia architekta wnętrz. Zobaczmy zatem czy warto zatrudnić architekta wnętrz.

Mieszkanie z dwoma łazienkami – czy warto?

Większość osób kupując mieszkanie dla siebie ma w planie mieszkać w nim przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Nic zatem dziwnego, że poszukują oni lokum wygodnego, w którym mieszkanie będzie przyjemnością. Jednym z elementów, które mogą podnieść komfort są dwie łazienki. Mieszkań z dwoma łazienkami jest na rynku coraz więcej, więc zastanówmy się, czy warto.

Mieszkanie typu loft – czy warto?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż możemy natknąć się na wiele ogłoszeń zachęcających do zakupu loftu lub mieszkania w stylu loft. Zobaczmy, czym charakteryzują się takie nieruchomości i zastanówmy się, czy warto je kupić.

Mieszkanie na poddaszu – czy warto?

Przeglądając oferty mieszkań można od czasu do czasu natknąć się na oferty mieszkań na poddaszu. Sprzedający zachęcają do ich zakupu kusząc widokiem z okien, możliwością zagospodarowania skosów czy większą powierzchnią liczoną po podłodze. Sprawdźmy zatem, czy warto kupić mieszkanie na poddaszu.

Jasne mieszkanie – dlaczego warto je mieć?

Czytając ogłoszenia o sprzedaży i wynajmie nieruchomości z pewnością zauważymy, że wśród zalet mieszkania w opisie pojawia się informacja, że jest to jasne mieszkanie. Wielu kupujących szuka bowiem jasnych wnętrz, gdyż mieszkanie w nich ma wiele zalet. Zobaczmy, dlaczego jasne mieszkanie cieszy się taką estymą i sprawdźmy, dlaczego warto je mieć.

Może zainteresuje Cię również...