Wiadomości dla nieruchomości

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie w 2023 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie zawsze budzą wiele emocji, szczególnie gdy porównamy je z cenami nieruchomości w innych dużych miastach Polski. Warszawa od lat jest najdroższym miastem w Polsce, ale nadal znajdują się chętni na zakup mieszkania w stolicy, więc nie ma co liczyć na spadek cen. Zobaczmy jak kształtują się ceny mieszkań w Warszawie na rynku pierwotnym i wtórnym.

Program Moja Woda – możesz dostać nawet 6000 zł!

Gromadzenia deszczówki i jej ponowne wykorzystywanie do celów gospodarczych to godna pochwały postawa proekologiczna. Świadomość społeczna korzyści z takiego postępowania rośnie, a zachętą do szerszego retencjonowania wód opadowych są dotacje, które można uzyskać na ten cel. Jeśli troska o środowisko naturalne leży Ci na sercu, to poznaj program "Moja Woda", w ramach którego możesz uzyskać nawet 6000zł dotacji.

Świadectwo energetyczne mieszkania – kiedy musisz go mieć?

Od końca kwietnia 2023 roku zaczęła obowiązywać nowa ustawa o charakterystyce energetycznej budynków, która nakłada obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej nie tylko na właścicieli budynków mieszkalnych, ale również na właścicieli mieszkań w bloku. Sprawdźmy, kiedy taki dokument będzie potrzebny i jakie są koszty jego sporządzenia.

Polecamy:

spot_img