Budowa własnego domu to spore wyzwanie. Wymaga ono nie tylko wyboru odpowiedniej działki budowlanej, projektu domu czy wykonawcy, ale wiąże się również z nauką nowych określeń. Jeśli nie pracujesz z budowlańcami na co dzień i nie zatrudniasz osoby, która w Twoim imieniu w całości zajmie się nadzorem nad ekipą budowlaną, to ten słownik jest dla Ciebie.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

prognozy rynku nieruchomości
Sytuacja na rynku nieruchomości w ostatnich miesiącach zmienia się wraz z szalejącą inflacją i wzrostem stóp procentowych. Mówi się o tym, że może dojść do znacznych obniżek cen, a niektórzy prognozują wręcz zapaść i będziemy mieli po raz pierwszy od kilku lat rynek kupującego. Sprawdźmy, czy prognozy te mają szansę się ziścić i jak zachowają się ceny mieszkań w 2023 roku.
jak przedłużyć umowę najmu aneks
Umowa najmu to dokument, który określa strony umowy, jej przedmiot oraz wszystkie warunki najmu. Zdarza się jednak, że w trakcie trwania najmu pojawią się czynniki powodujące konieczność zmiany części warunków umowy najmu. W takiej sytuacji bardzo często następuje podpisanie aneksu do umowy najmu. Sprawdźmy, jak należy go sformułować i na co zwracać uwagę podczas jego podpisywania.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!
spot_img
spot_img

Polecamy:

Ile kosztuje dom w Warszawie w 2024 roku?

W jednym z poprzednim artykułów analizowaliśmy ceny mieszkań w Warszawie, a dziś czas na analizę cen domów. Rynek domów w stolicy jest bowiem pokaźny, a w naszej analizie zajmiemy się zarówno domami z rynku wtórnego, jak i nowobudowanymi, dostępnymi na rynku pierwotnym. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dom w Warszawie, w jakich dzielnicach buduje się najwięcej i jakie domy możesz tutaj znaleźć.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie w 2024 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Średnia cena mieszkań jest tutaj zawsze sporo wyższa od cen mieszkań w innych dużych miastach Polski. Różnice te dotyczą zarówno mieszkań na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Przyjrzyjmy się tym drugim i sprawdzimy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań w Warszawie.

Rynek najmu mieszkań w Warszawie na koniec 2023 roku – analiza

Rynek nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych do wynajmu w ostatnich latach przechodził ogromne wahania. Najpierw pandemia spowodowała znaczne spadki czynszów i liczne pustostany, a późniejszy napływ uchodźców z Ukrainy był przyczyną znacznych podwyżek czynszów. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem.

Ceny mieszkań w Polsce w 2023 – spadek czy wzrost?

Każdy, kto obserwuje choć trochę sytuację na rynku nieruchomości w Polsce, z pewnością słyszał o bańce cenowej i prognozach mówiących o jej rychłym pęknięciu. Na spadek cen mieszkań z tym związanych liczyło bardzo wiele osób, gdyż mówiło się, że nastąpi to drugiej połowie 2023 roku. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można liczyć na spadek ceny mieszkań i zobaczmy, jak wyglądały zmiany cen mieszkań w Polsce w ostatnich kilkunastu latach.

Sprzedaż i wynajem mieszkania – przez pośrednika czy bez? Raport z rynku

Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami są w obiegowej opinii niepotrzebne i wiele osób deklaruje, że woli sprzedać mieszkanie bezpośrednio. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę biur nieruchomości w całej Polsce, to wydaje się, że te opinie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Sprawdźmy, co mówią na ten temat dane liczbowe, zebrane w najnowszym e-miesięczniku rynku nieruchomości wydawanym przez Unirepo.

Najlepsze:

Porady:

Modne wnętrza – trendy 2022

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż można znaleźć prawdziwe perełki zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, jak i mieszkania do remontu, które dopiero mogą się nimi stać. W aranżacji wnętrz, podobnie jak w modzie, trendy się zmieniają i wprawne oko bez trudu rozpozna okres, w którym było wykańczane dane mieszkanie. Zobaczmy zatem, jakie są aktualne trendy wnętrzarskie 2022 i co jest charakterystyczne dla wnętrz urządzanych w tym roku.

Poniemiecki dom z czerwonej cegły – hit czy kit?

Przeglądając portale wnętrzarskie możemy spotkać wiele artykułów pokazujących metamorfozy starych domów. Pojawiają się tam duże dwory czy pałace, które ze względu na ceny są dostępne dla nielicznych, ale również domy poniemieckie, które można nabyć za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Zobaczmy zatem, co mają w sobie poniemieckie domy znajdujące nowych właścicieli.

Mieszkanie dwupoziomowe – czy warto?

Mieszkania dwupoziomowe pojawiły się na polskim rynku nieruchomości stosunkowo niedawno. Na próżno szukać ich w blokach z wielkiej płyty czy starych kamienicach, ale już całkiem sporo takich lokali można znaleźć w inwestycjach deweloperskich. Dla jednych to ideał mieszkania, a dla innych lokum, które generuje wiele problemów aranżacyjnych. Zobaczmy, jakie są zalety i wady mieszkania dwupoziomowego i sprawdźmy, czy warto je kupić.

Mieszkanie z antresolą – kiedy warto?

Mieszkania z antresolą pojawiają się w ofertach mieszkań na sprzedaż coraz częściej. Jedni doceniają ich funkcjonalność i bardzo cenią sobie takie rozwiązania w wysokich wnętrzach, a inni z kolei uważają, że konstrukcja antresoli powoduje optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Kto z nich ma rację? Sprawdźmy za i przeciw mieszkaniom z antresolą.

Mieszkanie ze ślepą kuchnią – plusy i minusy

W polskim budownictwie, zanim pojawiły się kuchnie otwarte na salon, powstało wiele mieszkań, w których znajdowały się tzw. ślepe kuchnie. Zwykle były one bardzo niewielkie, a mieszkańcy często narzekali na brak światła dziennego. Czy jednak ślepa kuchnia zawsze jest złym rozwiązaniem? Zobaczmy, czy ślepa kuchnia ma jednak jakieś plusy i minusy.

Może zainteresuje Cię również...