Budowa własnego domu to spore wyzwanie. Wymaga ono nie tylko wyboru odpowiedniej działki budowlanej, projektu domu czy wykonawcy, ale wiąże się również z nauką nowych określeń. Jeśli nie pracujesz z budowlańcami na co dzień i nie zatrudniasz osoby, która w Twoim imieniu w całości zajmie się nadzorem nad ekipą budowlaną, to ten słownik jest dla Ciebie.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

dzielnice Warszawy, mieszkania, raport, nieruchomości
Warszawa jako stolica Polski jest jednym z miast, którego liczba mieszkańców nieustannie rośnie. W związku z tym rynek nieruchomości w Warszawie prężnie rozwija się, a transakcje dotyczą zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wśród kupujących mieszkania często pojawia się pytanie, w której z dzielnic Warszawy warto zamieszkać. Zobaczmy zatem, które z dzielnic Warszawy cieszą się największą, a które najmniejszą popularnością.
nieruchomość, odrębna własność
Poszukując mieszkania do zakupu dostajesz informację na temat stanu prawnego oferowanej nieruchomości. Jedną z możliwości jest odrębna własność lokalu mieszkalnego, która z punktu widzenia kupującego jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Zobaczmy zatem co kryje się pod tym pojęciem oraz jakie konsekwencje niesie za sobą taki zakup.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!
spot_img
spot_img

Polecamy:

Ile kosztuje dom w Warszawie w 2024 roku?

W jednym z poprzednim artykułów analizowaliśmy ceny mieszkań w Warszawie, a dziś czas na analizę cen domów. Rynek domów w stolicy jest bowiem pokaźny, a w naszej analizie zajmiemy się zarówno domami z rynku wtórnego, jak i nowobudowanymi, dostępnymi na rynku pierwotnym. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dom w Warszawie, w jakich dzielnicach buduje się najwięcej i jakie domy możesz tutaj znaleźć.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie w 2024 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Średnia cena mieszkań jest tutaj zawsze sporo wyższa od cen mieszkań w innych dużych miastach Polski. Różnice te dotyczą zarówno mieszkań na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Przyjrzyjmy się tym drugim i sprawdzimy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań w Warszawie.

Rynek najmu mieszkań w Warszawie na koniec 2023 roku – analiza

Rynek nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych do wynajmu w ostatnich latach przechodził ogromne wahania. Najpierw pandemia spowodowała znaczne spadki czynszów i liczne pustostany, a późniejszy napływ uchodźców z Ukrainy był przyczyną znacznych podwyżek czynszów. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem.

Ceny mieszkań w Polsce w 2023 – spadek czy wzrost?

Każdy, kto obserwuje choć trochę sytuację na rynku nieruchomości w Polsce, z pewnością słyszał o bańce cenowej i prognozach mówiących o jej rychłym pęknięciu. Na spadek cen mieszkań z tym związanych liczyło bardzo wiele osób, gdyż mówiło się, że nastąpi to drugiej połowie 2023 roku. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można liczyć na spadek ceny mieszkań i zobaczmy, jak wyglądały zmiany cen mieszkań w Polsce w ostatnich kilkunastu latach.

Sprzedaż i wynajem mieszkania – przez pośrednika czy bez? Raport z rynku

Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami są w obiegowej opinii niepotrzebne i wiele osób deklaruje, że woli sprzedać mieszkanie bezpośrednio. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę biur nieruchomości w całej Polsce, to wydaje się, że te opinie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Sprawdźmy, co mówią na ten temat dane liczbowe, zebrane w najnowszym e-miesięczniku rynku nieruchomości wydawanym przez Unirepo.

Najlepsze:

Porady:

Mieszkanie w stylu PRL – modny trend we wnętrzach

Style wnętrzarskie, podobnie jak style w modzie, działają w pewnych cyklach i co jakiś czas niektóre elementy wnętrz wracają do łask. Współcześnie, oprócz stylistyki skandynawskiej, wiele osób docenia wnętrza w stylu PRL i poszukuje elementów stylu vintage wyposażenia pochodzących z tamtego okresu. Zobaczmy, jakie są cechy charakterystyczne dla tego stylu i sprawdźmy, jak urządzić mieszkanie w stylu PRL.

Remont generalny mieszkania – jak się do niego przygotować?

Generalny remont mieszkania może wzbudzać skrajne emocje. Jedni się cieszą, że w końcu zamienią zaniedbaną norę w lokum na miarę współczesnych standardów wnętrzarskich. Inni z kolei obawiają się niespodzianek i wysokich kosztów, które mogą się z nim wiązać. Niezależnie jednak od tego, jak podchodzisz do tematu remontu mieszkania, dobrze jest się do niego odpowiednio przygotować. Sprawdźmy zatem, co zrobić, by generalny remont mieszkania przebiegał szybko, sprawnie i bez kłopotów.

Boazeria w mieszkaniu – co z nią zrobić?

Boazeria drewniana w okresie PRL była bardzo modna, a na ten sposób wykończenia wnętrza nie każdego było stać. Później odeszła do lamusa, ale nadal przeglądając oferty mieszkań do zakupu w bloku z wielkiej płyty możesz znaleźć sporo ofert wnętrz wykończonych boazerią. Większość z nich jest oznaczona jako mieszkania do remontu, ale to wcale nie oznacza, że starą boazerię od razu musisz usunąć. Sprawdźmy, co możesz zrobić ze starą boazerią i przekonaj się, że jej zerwanie nie jest jedyną opcją.

Małe mieszkanie w bloku – jak zwiększyć liczbę pomieszczeń?

Bardzo często zdarza się, że na pewnym etapie życia małe mieszkanie w bloku zaczyna być za ciasne. Nowy członek rodziny, rosnące dzieci czy konieczność opieki nad osobą starszą sprawiają, że pojawia się potrzeba zwiększenia liczby pomieszczeń. Nie zawsze jest możliwość zmiany lokum, dlatego w takiej sytuacji pojawia się pytanie, jak podzielić pokój na dwa. Sprawdźmy, w jaki sposób można podzielić pokój i czy taka zmiana wiąże się z formalnościami.

Jaki metraż mieszkania wybrać?

Przed poszukiwaniem mieszkania dla siebie wiele osób zastanawia się, jaka wielkość mieszkania będzie odpowiednia. Na to pytanie najlepiej byłoby odpowiedzieć: to zależy, bo istnieje wiele czynników, które mają wpływ na tę decyzję. Zobaczmy zatem, jak dobrać metraż mieszkania do własnych potrzeb.

Może zainteresuje Cię również...