Szukasz domu do zakupu i w końcu trafiasz na budynek, który w pełni spełnia Twoje oczekiwania i mieści się w założonym budżecie. Podejmujesz decyzję o jego zakupie, ale potrzebujesz trochę czasu, by móc zawrzeć umowę kupna-sprzedaży nieruchomości. W tym momencie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie zawarcie umowy przedwstępnej.

Najpopularniejsze:

Warto przeczytać:

budowa domu - działka, pozwolenia
Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które może okazać się trudnym czasem dla całej rodziny. Sprawdź, jak możesz się do niego dobrze przygotować, by cały proces przebiegał sprawnie i bez większych komplikacji.
dom pod ziemią
Obserwując architekturę na przestrzeni wieków i lat można dostrzec tylko zmiany stylu czy rozmiaru domów i mieszkań. Większość z nich dokonuje się przez ewolucję, ale od czasu do czasu pojawiają się dość szokujące zmiany, które częściowo burzą znany nam powszechnie porządek świata. Do takich z pewnością należą domy podziemne, które w Polsce nie są jeszcze popularne, ale już mają swoich zwolenników. Zobaczmy, czy podziemne domy to fanaberia czy może nowy trend, który niebawem zdominuje polski rynek nieruchomości.

Jak wynająć mieszkanie – kompleksowy poradnik dla wynajmującego i najemcy

Sprawdź!

Jak kupić mieszkanie na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Przeczytaj!
spot_img
spot_img

Polecamy:

Ile kosztuje dom w Warszawie w 2024 roku?

W jednym z poprzednim artykułów analizowaliśmy ceny mieszkań w Warszawie, a dziś czas na analizę cen domów. Rynek domów w stolicy jest bowiem pokaźny, a w naszej analizie zajmiemy się zarówno domami z rynku wtórnego, jak i nowobudowanymi, dostępnymi na rynku pierwotnym. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dom w Warszawie, w jakich dzielnicach buduje się najwięcej i jakie domy możesz tutaj znaleźć.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie w 2024 roku?

Ceny mieszkań w Warszawie to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Średnia cena mieszkań jest tutaj zawsze sporo wyższa od cen mieszkań w innych dużych miastach Polski. Różnice te dotyczą zarówno mieszkań na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Przyjrzyjmy się tym drugim i sprawdzimy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań w Warszawie.

Rynek najmu mieszkań w Warszawie na koniec 2023 roku – analiza

Rynek nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych do wynajmu w ostatnich latach przechodził ogromne wahania. Najpierw pandemia spowodowała znaczne spadki czynszów i liczne pustostany, a późniejszy napływ uchodźców z Ukrainy był przyczyną znacznych podwyżek czynszów. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem.

Ceny mieszkań w Polsce w 2023 – spadek czy wzrost?

Każdy, kto obserwuje choć trochę sytuację na rynku nieruchomości w Polsce, z pewnością słyszał o bańce cenowej i prognozach mówiących o jej rychłym pęknięciu. Na spadek cen mieszkań z tym związanych liczyło bardzo wiele osób, gdyż mówiło się, że nastąpi to drugiej połowie 2023 roku. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można liczyć na spadek ceny mieszkań i zobaczmy, jak wyglądały zmiany cen mieszkań w Polsce w ostatnich kilkunastu latach.

Sprzedaż i wynajem mieszkania – przez pośrednika czy bez? Raport z rynku

Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami są w obiegowej opinii niepotrzebne i wiele osób deklaruje, że woli sprzedać mieszkanie bezpośrednio. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę biur nieruchomości w całej Polsce, to wydaje się, że te opinie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Sprawdźmy, co mówią na ten temat dane liczbowe, zebrane w najnowszym e-miesięczniku rynku nieruchomości wydawanym przez Unirepo.

Najlepsze:

Porady:

Mieszkanie ze ślepą kuchnią – plusy i minusy

W polskim budownictwie, zanim pojawiły się kuchnie otwarte na salon, powstało wiele mieszkań, w których znajdowały się tzw. ślepe kuchnie. Zwykle były one bardzo niewielkie, a mieszkańcy często narzekali na brak światła dziennego. Czy jednak ślepa kuchnia zawsze jest złym rozwiązaniem? Zobaczmy, czy ślepa kuchnia ma jednak jakieś plusy i minusy.

Małe mieszkanie – aranżacja to wyzwanie

Przeglądając magazyny wnętrzarskie pełne zdjęć dużych kuchni, salonów czy sypialni można odnieść wrażenie, że aranżacja mieszkań wcale nie jest trudna. Wystarczy wybrać styl, kolory i meble, a następnie dodatki, by stworzyć udaną aranżację. W dużych wnętrzach faktycznie nie jest to trudne, ale znacznie większym wyzwaniem jest aranżacja małego mieszkania, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Zobaczmy zatem, jak urządzić małe mieszkanie, by stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze.

Mieszkanie dwupoziomowe – czy warto?

Mieszkania dwupoziomowe pojawiły się na polskim rynku nieruchomości stosunkowo niedawno. Na próżno szukać ich w blokach z wielkiej płyty czy starych kamienicach, ale już całkiem sporo takich lokali można znaleźć w inwestycjach deweloperskich. Dla jednych to ideał mieszkania, a dla innych lokum, które generuje wiele problemów aranżacyjnych. Zobaczmy, jakie są zalety i wady mieszkania dwupoziomowego i sprawdźmy, czy warto je kupić.

Adaptacja stodoły na dom – co musisz wiedzieć?

Miłośnicy dobrej architektury i nietypowych projektów z ciekawością oglądają adaptacje stodoły na dom. Wiele z nich przechodzi zaskakującą metamorfozę i ze starej stodoły zamienia się w nowoczesny budynek, z dużymi przeszkleniami i otwartą przestrzenią wewnątrz. Jeśli również marzy Ci się adaptacja stodoły na dom mieszkalny, to sprawdź, jak się do tego zabrać.

Strych do adaptacji – czy warto kupić?

Przeglądając ogłoszenia nieruchomości na sprzedaż można napotkać na oferty strychu do adaptacji. Bardzo często dotyczą one starych kamienic zlokalizowanych w centrum miasta, a cena takiej nieruchomości jest dużo niższa od ceny mieszkań gotowych do zamieszkania. Czy zatem warto kupić strych do adaptacji?

Może zainteresuje Cię również...